קיבוץ אפיק - צימרים נופש ואטרקציות באפיק


פעם, שנים רבות לפני בוא הערוץ השני, ולפני שלכל ילד בגיל עשר היה טלפון סלולרי, לאנשים בארץ הייתה אידיאולוגיה.

אידיאולוגיה של התיישבות, חלוציות וציונות – הובילה אנשים רבים להקים קיבוצים רבים ברחבי הנגב, הגליל ורמת הגולן. אנשים שעבורם מילים כמו "התנדבות למען הזולת" ו"קהילה מאוחדת" היה שם שני עבורם.

אבל פעם היה פעם, והיום, בראשיתו של העשור השני של שנות האלפיים, האידיאולוגיה הזו פינתה מקומה לטובת הקפיטליזם ומעטים הם המקומות שבחרו לשמור על אורח החיים המסורתי הזה. אפשר כמעט למנות אותם על כף יד אחת, או שניים. אחד מהם הוא קיבוץ אפיק שברמת הגולן.

את קיבוץ אפיק אני מכיר כבר המון שנים, מטיול שעשיתי עם בת הזוג הרצינית הראשונה שלי, אי-שם בימי התיכון העליזים. עשרים שנה אחרי זה מצאתי את עצמי חוזר לקיבוץ פעם נוספת, הפעם עם בת הזוג הנוכחית שלי, ובתקווה זו שגם תהיה אשתי ביום מן הימים.

לא רבים אוהבים את האירוח הקיבוצי אבל עבורי, עירוני מבטן ומלידה, חווית האירוח הזו קוסמת מאוד, ואפילו יש בי חלק קטן שנצבט כל פעם שאני שומע על קיבוץ כזה או אחר שנפל בשבי הקפיטליזם ונאלץ לעבור את תהליך "ההפרטה" המקולל.

למזלי, כאמור, אפיק הוא לא כזה, ולכן גם הפעם היה לי כיף לחזור אליו ולראות את האנשים השמחים שלו נהנים מהשקט והשלווה שיש לו להציע.

לא אשקר, אפשרות הלינה היחידה שלו, בגלל היותו לא מופרט, היא חדרי אירוח קיבוציים. אז נכון, הרבה מים זרמו ביובלי עין גב הסמוך מאז הפעם הראשונה שבה ביקרתי בקיבוץ ועד לביקורי האחרון. החדרים חדשים יותר, פינת האוכל מאובזרת יותר – אבל בשורה התחתונה, אלו אותם חדרים קיבוציים פשוטים, לטוב ולרע.

למה לטוב? כי גם בגזרת המחיר, תשלמו עבורם הרבה פחות מאשר תשלמו על "צימר" באחד מהקיבוצים השכנים, שבדרך כלל יהיה בדיוק אותו הדבר – אולי בשינוי ארוחת בוקר אישית במקום ארוחת בוקר משותפת בחדר האוכל הקיבוצי.

אם תעברו את המחסום הפסיכולוגי, המאוד שביר הזה, תיהנו מאוד באירוח הקיבוצי של הקיבוץ. שכן, אפיק ממוקם במיקום אסטרטגי מיוחד, בין שני יובליו של נחל עין גב היורד אל הכנרת. מעט יותר דרומה ממנו נמצא גם נחל מיצר, עוד נחל רמת גולני טיפוסי הטובל בצמחיה ירוקה.

לאוהבי הטבע זו תהיה חוויה של ממש, שכן ממש בקצה הישוב מתחיל לו שביל שלוקח במסלול מעגלי אל עבר מעיין פיק – מעיין יפהפה שנשמר כמעט ממש כפי שאלוהים יצר אותו.
 
חוץ מזה, תוכלו ליהנות משאר ה"אטרקציות" הקיבוציות הרגילות – בריכה גדולה לימי הקיץ החמים, עם מגרשי ספורט סמוכים במידה ואתם אינכם זוג רומנטי (כלומר, בניגוד אלינו, שגם נוסף על הכל אנחנו עצלנים מאוד).

אטרקציה שניה היא טיולי ג יפים מודרכים, באחד מהרכבים של הקיבוץ, שגם אותם תמצאו זולים מעט יותר מאשר אלו שמציעים חברות הטיולים הרגילות.

בקיצור, אם בא לכם חוויה עם קצת טעם של פעם, ואתם לא מפחדים למשמע המילה "קיבוץ", אתם מוזמנים לנסות בחופשה הבאה שלכם את אחד הקיבוצים הבודדים שעוד נשאר כמו שאתם מדמיינים את ה"קיבוץ" – קיבוץ אפיק שברמת הגולן.


קיבוצים | קיבוץ אילון | קיבוץ כיסופים | קיבוץ יחיעם | חדרי אירוח למשפחות | בר מצווה | קיבוץ גונן
קיבוץ אפיק בדרום רמת הגולן - אורחן קיבוץ אפיק ואפשרויות אירוח נוספות באפיק