צימרים ואירוח לכל המשפחה בקיבוץ גונן

לפני שבע שנים ארגנתי את החברים שלי לחופשה נחמדה בצפון בחג סוכות. מאז ומעולם הייתי המניע של החבר ה, זה שיוזם את הרעיון הנחמד – אבל לחלוטין לא עושה את כל העבודה השחורה לבד כי בסוף כולם נותנים כתף.

בקיצור, ארגנתי אותם לחופשה בצפון שהייתה מאוד כיפית, והחלטנו בו במקום שהנה – מתחילה לה מסורת נחמדה.

השנים עברו, טיולי סוכות הלכו והשתכללו, ובמקביל גם אנחנו התבגרנו. אמנם כבר אז היינו אחרי צבא, אבל היינו ילדים. רק לאחת מאיתנו הייתה חברה צמודה, והיום רק אחד מאיתנו עדיין לא נשוי. לשניים יש גם ילדים כך שבכל שנה מחדש ארגון החופשה הולך ומסתבך.

והנה החג השנה התקרב – ואפילו יצא מוקדם מכרגיל – ואני נתקעתי בלי רעיונות. התייעצתי עם אשתי, קיבוצניקית לשעבר, שהציעה, איך לא, שנלך לאירוח קיבוצי. "זה מושלם בשביל שני החברים שלך עם הילדים, וגם בשבילנו למרות שאנחנו עדיין בלי" היא אמרה.

"ואלי וקרן, הזוג החמוד והרומנטי, יוכל ליהנות פשוט מהחוויה עצמה של החבר ה, כי מה לעשות לא תמיד יש כסף להוציא על צימר יוקרתי – בטח שלא כשיש לך ילדים כמו לגדי ודני".

ואם כבר הזכרתי יוקרה וקיבוצים, נסו: פיבקו ווילג - קיבוץ כברי

קיבוץ גונן

את האמת התבאסתי קצת כשהיא הציעה ללכת לאירוח קיבוצי. זה דבר אחד להתארח אצל המשפחה שלה בחגים, כשמפנקים אותך ואתה גר בבית של מישהו – ודבר אחר לגמרי לישון ביחידות אירוח קיבוציות, שהפעם האחרונה שישנתי באחת מהן הייתה בגיל 13, כשעשינו את החג אצל דודה של אבא שלי מקיבוץ גינוסר.

אבל אין מה לעשות, אשתי צדקה ואי אפשר היה להתווכח עם זה. למזלי אפילו הבאסה הראשונית של אלי וקרן התפוגגה כשהגענו בשעריו של קיבוץ גונן הגלילי. גם אני הופתעתי מהרמה הגבוהה יחסית של חדרי האירוח, שאמנם לא היו שיא הפאר אבל היו רחוקים מאוד ממה שזכרתי מגיל 13.

אני לא יודע איך זה בכל מיני קיבוצים אחרים, אבל בגונן שיפצו לגמרי את כל יחידות האירוח שנראות ממש חדשות – מבפנים ומבחוץ.

חלקן אפילו עוצבו כמו "בקתות" צימרים כאלה, ויש כאלה שמכילות ג קוזי מפואר. מה שנקרא, המוסד הקיבוצי החליט שאם כבר הפרטה – אז עד הסוף. אגב, מיותר לציין שלכל אחת מהן יש מרפסת נוף עם נוף מרהיב אל עבר אגם החולה הסמוך.

על אטרקציות צפוניות שהשתנו

יש הרבה אטרקציות בצפון אבל מעט מאד השתנה בשנה האחרונה. ואם כבר הזכרתי דברים שהשתנו, אז אגם החולה ללא ספק זוכה בתואר "מהפך" השנה עבורינו. גם כאן כל החבר ה לא ממש הבינו למה אני גורר אותם אל המקום, שבתור ילדים לימדו אותנו עליו זוועות, אבל כשהגענו הכל התהפך, עם אגם מלאכותי מרהיב וסיור בעקבות ציפורים נודדות, כולל ציפורי מים מיוחדות. לא רק הילדים התלהבו, אלא גם המבוגרים.

משם המשכנו לנחל הבניאס, עוד נחל שמוכר לכולנו מימי ילדות אבל נראה לגמרי שונה עכשיו כשכולנו מבוגרים. הפעם מה שהיה הכי מגניב היה דווקא ההתלהבות של הילדים שלנו, שראו אותו בפעם הראשונה. אין מה לעשות, זה אחד הנחלים המרשימים היחידים שיש לנו בארץ.

את האמת בתכנון היה לעשות עוד דברים, אבל אין מה לעשות כשמטיילים עם ילדים, במיוחד קטנים, צריך לצפות לחוסר סבלנות משווע ולכן בילינו חלק גדול מהחופשה פשוט בקיבוץ – נחים במדשאות, או שותים קפה במרפסת.

אבל לרגע אחד אף אחד לא השתעמם, ובסוף כולם הודו שהחוויה הקיבוצית לא רק שההייתה הרבה פחות גרועה ממה שחשבו, אלא הייתה אפילו טובה. ותודה לאשתי על הרעיון.


קיבוץ אפיק | קיבוץ איילון | קיבוץ כיסופים | צימרים בקיבוץ יחיעם | בר מצווה
אתר הקיבוצים - קיבוץ גונן - צימרים ואירוח לכל המשפחה בקיבוץ גונן...